szkolnyBIP zgodny z WCAG 2.1

BIP dla placówek oświatowych

Dla zainteresowanych placówek istnieje możliwość zamówienia tylko pakietu szkolnyBIP w korzystnej cenie.


 
Kupując dowolny pakiet szkolnastrona.pl - BIP otrzymujesz GRATIS!

 

Każda szkoła ma obowiązek prowadzenia biuletynu informacji publicznej placówki.


W BIP zamieszcza się m.in. informacje o organach i osobach sprawujących funkcje, o tym kiedy prowadzona jest rekrutacja nauczycieli oraz statut szkoły.

Dystrybuowana przez nas Strona Biuletynu Informacji Publicznej placówki pod adresem www.szkolnybip.pl jest pierwszym w Polsce systemem spełniającym wymagania Unii Europejskiej dotyczące dostępności serwisów administracji publicznej dla osób niepełnosprawnych.

Zadbaliśmy o to, aby nasz szkolnyBIP był zgodny ze standardami WCAG 2.1, prosty w obsłudze i zawsze pod ręką.Nasz szkolnyBIP przy zakupie strony przez Klienta jest zupełnie bezpłatny.Dla placówek zainteresowanych zakupem wyłącznie BIPu istnieje możliwość zamówienia tylko pakietu BIP, na który składają się:

  • strona BIP z systemem zarządzania treścią do samodzielnej aktualizacji w szablonie szkolnybip.pl
  • roczna licencja na użytkowanie
  • serwer o powierzchni dyskowej 1 GB
  • deklaracja dostępności w cenie

 


Kwota abonamentu rocznego wynosi wówczas 369 PLN brutto (w tym 23%VAT) + jednorazowa opłata aktywacyjna 59 PLN brutto (w tym 23%VAT).

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu. Na życzenie udostępniamy demo strony BIP.


Zamówienia można składać e-mailem:


pawel.gabrys@szkolnastrona.pl


lub telefonicznie: 34 377 06 74 lub 572 742 567
Dlaczego szkoła musi mieć BIP?

2011-11-30

Potrzebny, konieczny, wymagany, obowiązkowy? Jakie instytucje są zobowiązane publikować informacje na stronie Biuletynu Informacji Publicznej? Jakie cechy są charakterystyczne dla tego rodzaju publikacji internetowej? Jakie dokumenty regulują tę kwestię i jakie konsekwencje grożą za nieposiadanie Biuletynu?

Z pewnością dostawali już Państwo niejednokrotnie informacje o konieczności posiadania przez podmioty budżetowe, w tym także szkoły i przedszkola, Biuletynu Informacji Publicznej, który nakłada ustawa z dnia 6 września 2001r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198) wraz z rozporządzeniem MSWiA w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz. U. Nr 67, poz. 619) i dotkliwych konsekwencjach niewywiązania się z tego obowiązku. I nie można się z tym nie zgodzić. Szkoły i przedszkola publiczne są bez wątpienia jednostkami organizacyjnymi samorządu terytorialnego i tym samym zobowiązane są do publikowania w Internecie swoich stron BIP. Mówi o tym art. 4 pkt. 4 Ustawy, że „zobowiązane do udostępniania informacji publicznej są władze publiczne oraz inne podmioty wykonujące zadania publiczne, w szczególności (…) podmioty reprezentujące państwowe osoby prawne albo osoby prawne samorządu terytorialnego oraz podmioty reprezentujące inne państwowe jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego”.

Czytaj więcej o: Dlaczego szkoła musi mieć BIP?

Załączniki

Brak załączników

Metryczka

Wytworzono:2009-04-08 00:00przez: Administrator
Opublikowano:2009-04-08 00:00przez: Administrator
Podmiot udostępniający: szkolnyBIP zgodny z WCAG 2.1
Odwiedziny:130308

  • Brak wpisów.